| shockyke3elovecs a întrebat:

Am un Samsung GT-E1200, am ramas fara baterie, tot am ajuns acasa l-am bagat la incarcat si cand l-am aprins mi-a aparut Telefon blocat si cerea o parola. stie cineva ce pot sa-i fac? Cine imi spune si merge funda happy mersi frumos!

14 răspunsuri:
| Sufletzelll a răspuns:

Poti sa dai sa apelezi? Ex: 112, fara sim

| shockyke3elovecs explică (pentru shockyke3elovecs):

Adica scrie acolo SOS atata. nu pot sa formez eu

| Sufletzelll a răspuns:

Ii faceai custom reset prin cod de mergea, dar asa. Nu ai ce sa-i faci, mergi la un service vezi cat te costa

Răspuns utilizator avertizat
| shockyke3elovecs explică (pentru remus1007):

Samsung GT-E1200 nu are card nu e telefon sofisticat

Răspuns utilizator avertizat
| shockyke3elovecs explică (pentru Sufletzelll):

Mda. dar chestia e ca eu nu i-am facut nimic doar s-a stins si cand l-am aprins imi cerea parola aia nu stiu.

Răspuns utilizator avertizat
| Sufletzelll a răspuns:

Prea complicat sa pui soft pe ele, plus ca iti trebuie cablu usb special. Incearca cod 12345 sau 00000, ai dat tel cuiva si ti.a activat optiunea Blocare telefon

| shockyke3elovecs explică (pentru Sufletzelll):

Nu am dat la nimeni... nu stiu ce naiba are stiu dar care o fi codul de deblocare la Samsung primul cred ca ala e? stie cineva

| 30CENT a răspuns:

Te referi la codul pin, este 0000. Daca nu dul la un centru Orange/Cosmote/Vodafone.