| oceanoflove a întrebat:

Am un Samsung J3. Cum as putea sa mut aplicații de pe spatiul intern pe un card de memorie fara sa instalez vreo aplicatie? Daca nu ce aplicație ar fi buna?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aplicatiile se pot muta doar daca rootezi telefonul. Nu recomand sa faci asta.

| Crackman a răspuns:

Ai setare in stocare loc preferential de instalare. Si selectezi sd card

| darrio2007 a răspuns (pentru Crackman):

Ai facut asta si a mers? Ca tot mi-ai dat nefolositor.

| Bizon95 a răspuns (pentru Crackman):

Pe un telefon root-at poti sa faci CE VREI
eu chiar m-am gandit serios la rahat de gen montare custom... PUR MANUALA cu comenzi PUR Linux de gen mount -o bind

altfel, nu prea se poate instala pe card, de ceva ani incoace, Android-ul nu mai monteaza cardul in /sdcard... NICI PE DEPARTE, deci toate aplicatiile de pe vremea cand telefonul avea 150M intern si card de 2G "extern" nu mai functioneaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista j3 2016, dar și j3 2017.