| Maria1932 a întrebat:

Am un Samsung J5 si am 8 gb. Am abia 4 aplicatii/jocuri instalate, am poze putine, videoclipuri n-am, am card de memorie, pozele, melodiile si aplicatiile/jocurile sunt mutate pe el, dar tot n-am spatiu. Din 8 am consumat 7, 94. Ce as putea face ca sa am memorie mai multa pe el? Si de ce s-a consumat spatiul asa repede si mult?

5 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Ia-ti clean master, opreste actualizarea automata a aplicatiilor, eventual si un card.

| Allexander07 a răspuns:

Du-te in Setari - Spatiu de stocare - Date din cache si dai OK, mai castigi putin spatiu.

| Maria1932 explică (pentru Allexander07):

In fiecare zi sterg datele din cache.

| Bosie_Mihai_1995 a răspuns:

1.inainte sa scoti cardul din telefon apasa din setari pe,, evacusre card " altfel se va arde! sterge datele chace!

| bbietwez a răspuns:

Eventual, să-ţi cumperi un SD card extern compatibil ( microSD, preferabil de 64/128 Gb ) şi să încerci să MUŢI pe SD card ( cardul de memorie extern ) aplicaţiile/jocurile care se pot muta!