| Frommywindowcar a întrebat:

Am un telefon cu butoane care se numeste MAXCOM COMFORT MM817. Telefonul e extraordinar de bun, chiar daca e cu clapeta. Dar problema este ca eu nu stiu cum sa gasesc tonurile de apel. Daca are cineva un telefon asemanator ca al meu, poate cineva sa-mi spuna cum sa caut tonurile de apel?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu toate telefoanele Maxcom au mai multe tonuri de apel.
Unii au incluse cateva, la alte modele poti pune un ton /melodie in format mp3 sau midi.
Intra in setarile telefonului si cazta setarile tonurilor de apel (la setarile telefonului sau la profile).

Mentionez ca, telefoanele Maxcom produse in Polonia sunt simple, si intuitive, destinate cu preponderenta persoanelor in varsta sau celor nefamilirizati cu folosirea telefoanelor "destepte".
Din acest motiv, doar putine modele au (?) manuale de utilizare, ceea ce inseamna ca trebuie sa "sapi" in meniul lor pentru a modifica setarile.
Succes la experimentare!winking

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Meniu, setari, profile, personalizare sau modifca si ar trebui sa ai ton apel.