| Ady21 a întrebat:

Am un telefon Huawei ascend y530, la inceput a functionat foarte bine si foarte repede dar dupa aproximativ 2 luni merge ff greu, am auzit ca poate fi curatat cumva cu ajutorul unei aplicatii astfel incat dupa sa functioneze mai usor. Imi poate spune cineva cum pot face asta? O explicatie pas cu pas ar fi nemaipomenita!

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salutare!
In primul rand, incearca sa nu incarci foarte mult memoria interna. Iti recomand sa instalezi CleanMaster. Te ajuta la curatarea fisierelor inutile, a RAM-ului si desigur, optimizeaza functionarea aplicatiilor si oprirea celor neutilizate. Se instaleaza usor si se foloseste la fel de usor. Spor!