| Andreimariean a întrebat:

Am un telefon karboon titanium s6 si cand dau si mi-a aparut ceva sa updatez nu stiu ce, am dat pe el mi-a aparut un robotel si nu stiu ce am facut pe acolo si cand vreau sa il aprind se aude soneria aia de la inceput cand se porneste apoi o ia de la inceput si tot asa incontinu, ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Răzvi4Deni a răspuns:

Nu trebuia să intri in acea sectiune.
Aceia sunt viruşi care îţi degradează viaţa bateriei.
Ar fi indicat să-ţi descarci un antivirus de pe google play şi să-i faci un reset.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Asa am patit si eu dar cu alt model de telefon. Trebuie resoftat deoarece l-ai brickuit. Pe scurt iai icat androidul, dul la un gsm. Bafta

| Andreimariean explică (pentru AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim):

Cum il resoftez si ce-i ala gsm?

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns (pentru Andreimariean):

Nu cred ca o sa fii tu in stare sa il resoftezi deoarece acolo ai nevoie de mai multe chestii. ai nevoie de un anume program pe pc, un cablu usb, si firmware-ul downloadat+rabdare multa! Dul la un GSM mai bine! GSM-urile sunt acele locuri speciale pentru reparat telefoane, service-uri de telefoane!

| Georgescu_Radu_1981 a răspuns:

Cauta pe youtube sau pe net karboon titanium s6 bootloop