| RaduGh a întrebat:

Am un telefon Motorola g7 power și când răspund la un apel, îmi crește la maxim volum apelului, deși el era la minim sau chiar la jumătate. Din ce cauza se întâmplă asta și cum pot rezolva problema?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intrii la Setari - Tonul de apel si acolo ai o optiune de "Volum crescand" (sau asemanator).
Scoti bifarea (sa fie volum continuu de apel).

| relian a răspuns:

Din setari.Multi apasa pe butoane, gata au rezolvat.Dar is cateva chestii ce trebuie sa le cunosti.
Pe ecran ai scurtaturi, iar daca deschizi o aplicatie din acea iconita, apoi din butoane pui volumul stiu si eu jos, aia nu inseamna nimic, il pui atunci pe momentu, dupa el revine la setarea ei din aplicatie.

Asa ca trebuie sa mergi la acea plicatie la setings si acolo faci setarile necesare.
Mergi la setari- telefon- intri si acolo setezi, volum, si ce mai poate fi setat, doar sa sune, sau sa sune si sa vibreze etc.