| Marian_Mark_1995 a întrebat:

Am un telefon Nokia e5 si as vrea sa aflu codul de resetare din fabrica. desi codul initial era 12345 acum e schimbat si nu stiu cum sa fac sa aflu sau sa resetez sa fie din nou 12345. stie cineva ceva? Multumesc

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să afli codul de securitate existent acum pe telefon cu metoda din secţiunea "Resetare parola telefon" - vezi tutorialul de la linkul :
http://nokia-tuning.blogspot.ro/

Toate cele bune.

| horia2012 a răspuns:

Incearca-l pe asta:
E un cod de Hard Reset, asa ca
s-ar putea sa pierzi totul din memorie.
Fa o slavare a datelor in PC.
*#7370#
http://discussions.nokia.com/......d-p/803455

| stlucian a răspuns:

Ai schimbat acest cod? Incearca *#7780# (revenire la setarile din fabrica)

| Marian_Mark_1995 explică:

Nu merge am incercat si cu program. Ceva mai sigur alte variante mai sunt?

| Man_Cosmin_1982 a răspuns:

Am uitat parola de la tastatura si de la retea cum sa o desinstalez