| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Wonder I8150. Am o problema cu el de doua zile. De exemplu,il scot de la incarcat, si apoi intru pe net cu browser-ul implicit al sau. Deschid cam 2-3 ferestre maxim cand intru. De doua zile se intampla acest lucru: il scot de la incarcat,bateria incarcata complet,intru pe net si apoi, dupa maxim 5-10 minute imi apare"baterie descarcata",apoi se inchide. Apoi,daca ii scot bateria si o introduc inapoi o sa aiba iar bateria plina,si va functiona normal,adica timp de cateva ore,dar daca intru pe internet iar se va inchide si imi va aparea ca e descarcata bateria. Stie cineva din ce cauza. Va rog mult, astept raspunsuri. Dau funda celui mai util raspuns.

3 răspunsuri:
| Mariussssssss a răspuns:

E problema de la ROM. Incearca sa intri in recovery(buton power + volum sus+ tasta home) si da-i un factory reset

| Masinadescris a răspuns (pentru Mariussssssss):

Esti sigur ca e de la ROM? ce se intampla daca ii dau factory reset?

| Mariussssssss a răspuns (pentru Masinadescris):

Sunt 90% sigur ca este de la ROM. Daca dai factory reset pierzi aplicatiile, si numerele, doar daca nu le ai salvate pe SIM(daca le ai salvate pe SIM, nu patesc nimic). Iar fisierele de pe cardul SD raman intacte.