| Gumalamanaazecea a întrebat:

Am telefon samsung s5230 si am ceva probleme cu el. Mi se descarca foarte repede, si nu ma refer la 1-2 zile, ci la cateva minute. Azi dimineata aveam 5 liniute la baterie, era incarcata la maxim. tin minte ca ma uitam la ecran si mi s-a descarcat pur si simplu. nu mai era nicio liniuta si se oprea singur. il porneam, imi aparea iar baterie descarcata si dupa 4-5 secunde iar erau 5 liniute. Asa descarcat cum era l-am bagat la incarcat si dupa cateva secunde aparea "baterie incarcata complet, va rugam deconectati incarcatorul" sau cam asa. Il scoteam de la incarcat si o lua de la capat "baterie descarcata". Nu umblu foarte mult pe el, cam o ora pe zi si telefonul are aproximativ un an de cand l-am cumparat. nu mi-a facut niciodata probleme. Ce pot sa fac? crying

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Ai incercat macar sa scoti bateria si sa o pui la loc? rolling eyes

3 răspunsuri:
| terorvlad a răspuns:

Sugerez un factory reset. pe mine ma rezolva tot timpul asta.

| TRN a răspuns:

O fi de la baterie...
poti cumpara alta baterie.
doar daca nu iai facut formatarea bateriei...
poti sa te uiti daca + cu - de la baterie ating + cu - de la telefon acolo
vezi ca sunt 3 deala este - gol + sa se atinga toate 3
bafta

| Colorfullgrey a răspuns:

Posibil sa nu faca contact bateria cu telefonul sau sa se fi slabit acumulatorul, insa acest lucru nu prea ar merge deoarece spuneai ca ai telefonul de numai un an si nu prea cred ca e posibil fiindca acumulatorii de la telefoane nu se slabesc in asa scurt timp. Eu am telefonul de aproape trei ani si am patit la fel ca tine. Mie nu imi facea bateria contatct. Ar fi bine sa consulti pe cineva care stie lucrurielea acestea mai bine. Sper ca te.am ajutat! :*