| Alexandru0007 a întrebat:

Am un telefon Samsung s2. l-am scapat in apa, a mers cu greu 2-3 zile apoi a murit cu incarcatorul in el ca nu mai primea curent. Problema e ca tata vrea sa-l duca la un prieten care are un service sa-l repare dar eu am niste chestii compromitatoare in el, daca ma intelegeti happy Aveti idee in ce stadiu va fi telefonul cand se va umbla in el, daca se reseteaza sau se sterg pozele, filmuletele etc din el? Ori cum sa fac sa nu le vada taica-miu? Ca e clar ca daca il duc eu la reparat inaintea lui alea vor ajunge cine stie pe unde pe net happy help me

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Le aveai in telefon sau pe card? Cam naspa situatia. Nu stiu cum va fi telefonul dar eu presupun ca va fi ca nou, fara ceva in el. Crezi ca ar intra in galerie si mesaje totusi? Nu cred ca si-ar permite tipul acela sa intre pe acolo. Aveai contul Samsung pe el? Mi se pare ca merge sa stergi tot ce ai in el daca intri de pe cont pe un pc.

| AditzuKD a răspuns:

La service mereu se da restart la telefon si nu mi s-ar parea normal ca acestia sa se uite in telul tau. Oricum, tatal tau nu o sa stea acolo cat e reparat. Se va duce cand e gata. Iar nimic nu va ajunge pe internet.

| LTAA a răspuns:

Si ce o fi asa important de ascuns? un 2 la mate?
orice ar fi, nu tine in telefon chestii compromitatoare si punct
Daca respectivii au un gram de respect nu iti vor accesa fisierele, ci strict ce tine de testat telefonul sa vada daca functioneaza corespunzator. Insa daca se intampla sa iti vada fisierle, ghinion, dar ti-ai luat lectia. Oricum toti invatam doar ce naibii.

| Alexandru0007 explică (pentru Aasdfghj):

In memoria telefonului, nu pe card. am un cont dropbox unde se salveaza automat tot ce tine de poze si filmulete. dar de ce vor gasi in telefon mi-e frica happy

| Alexandru0007 explică (pentru AditzuKD):

Da, dar eu nu am incredere sa las telefonul si toate chestiile alea pe mana cuiva strain. de aia intrebam daca se sterg sau ce se intampla mai intai cand se apuca de reparat, ceva de genul asta

| Aasdfghj a răspuns (pentru Alexandru0007):

Nu te ajuta cu nimic contul de dropbox. Nu poti sa le stergi si din telefon cu ajutorul lui. Eu nu cred ca o sa se uite. Stai linistit. Si daca se uita, tatalui tau sigura nu ar avea de ce sa ii spuna. Stai linistit si data viitoare sa stergi din telefon tot ce pare compromitator.