| Bastea a întrebat:

Am un telefon Samsung si nu stiu cum sa restez setarile.am incercat 0000, 1234,dar nu merg, iar pe net imi da un cod cu *si # iar eu cand scriu codul nu imi apare * si #

Răspuns Câştigător
| Bastea explică:

Din ce am vazut eu telefonul tau are o platforma de operare numita Limo si este bazat pe Linux, in concluzie trebuie sa aiba o schema de butoane formata din 2 sau 3 butoane pentru a intra in Rom Recovery, insa cum nu cunosc prea multe informatii despre aceasta platforma Limo doar faptul ca ea e pe baza de Linux pot sa pretind ca este asemanatoare cu Android.
Insa nu stiu exact daca pentru a reseta telefonul e acelasi proces.
Totusi ai putea sa cauti pe internet informatii despre cum se poate reseta telefonul tau

4 răspunsuri:
| мαяdυк a răspuns:

Incearca *2767*3855#

| panther2007 a răspuns:

In primul rand mentioneaza modelul pe care il deti tu, daca este un smartphone android Samsung poti sa incerci si mama codurilor ca nu merge sa il resetezi asa. Asa ca spune modelul telefonului daca este pe android si atunci te pot ajuta

| TheLiferRrR a răspuns:

Daca e android si vrei sa stergi tot din telefon mai putin cardul poti incerca sa stingi telefonul, dupa ce s-a stins ti apasat pe vol. mare+Home(butonul de jos din mijloc)+ Power. Apoi vezi tu acolo ce setari sa faci... Tot acolo poti sa iti rootezi si telefonul. Depinde si de telefon acuma, nu la toate merge cea ce ti-am zis eu. Bafta!

| Bastea explică (pentru panther2007):

Samsung gt-i6410