| thefortgod a întrebat:

Amoled 90Hz sau ips 144hz?

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

IPS si 144Hz auto-ajustabili. Amoled ar fi fost o alternativa daca ecranul n-ar fi atat de scump, atat inclus in pretul telefonului, cat si ca reparatie pe viitor, daca e cazul.

| StefanE2019 a răspuns:

Amoled 90HZ.
Amoled are o tehnologie care taie complet alimentarea la LED-urile care pe IPS ar rămâne pornite când afișează culoarea neagră, ceea ce îți dă un mare plus când vine vorba de baterie și când folosești aplicații cu Dark Mode.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amoled