| BezeaToxica a întrebat:

Ar merge ca o alternativa pentru laptop, sa imi cumpar o tableta de 7.85 inch sau de 10.1?
Eu am deja un laptop dar tot odata am si un frate, si el sta destul de mult pe net... si m-am gandit sa cumpar o tableta cu tot cu mouse si tastatura pentru net; eventual si jocuri.
E buna idea, ce ziceti? Daca ar fi sa cumpar una, conteaza daca e Android sau Windows?

P.S. Nu avem 6-7 ani sa zici ca stam toata ziua la pc ca obsedatii!

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Tableta e caca. personal intre tableta si laptop as merge pe laptop 100%. mobilitatea tabletei vs multifunctionalitatea laptopului...nu mi-as lua tableta nici batut, parere personala. am avut, nu mi-a placut, am vandut-o in 5 zile dupa ce am luat-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna idee, dar o sa impartiti banda... eu prefer Windows

| Nero a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa folosesti tableta. Daca te joci mult nu recomand dar pntru facebook/youtube si navigat pe net, e ideala.

| bogboy101 a răspuns:

Cu windows clar.androidul e **** asculta-ma am avut tableta cu android 1.5 primele androiduri si acum am cu 4.2 quad core 1 gb ram si nu merge ca pc-ul sau asa cum ma asteptam.deci cu windows

| BezeaToxica explică:

Daaaaaa, DDR3!

| aideplmaideplm a răspuns:

O tableta de 1 GB RAM ar fi ideala.

| Nicu_Damian_1983 a răspuns:

Nu. difera sistemul de operare si se lucra greoi in email si pe web in comparatie cu un laptop.