| SerbanElyan a întrebat:

As vrea sa imi explicati si mie cum se intampla, mai exact, cu abonamentele. Pana acum am fost pe cartela si as vrea sa fac o schimbare... Va rog sa imi explicati totul despre abonamentele din Cosmote, sau daca nu si din alte retele si in general despre abonamente.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se plateste lunar o suma de bani in functie de ce tarif o sa ai, cati megabiti de internet la mobil vei avea, sms-uri, mms-uri, etc. E aceeasi istorie ca la cartela simpla daca te gandesti bine numai ca nu mergi sa platesti un bon la chiosc.

| catablondu a răspuns:

Salut, la abonament ai o factura lunara, poti depasi minutele, sms-urile, traficul de internet disponibil, facand astfel cost suplimentar, care se adauga la factura. In ceea ce priveste ofertele, iti dau un exemplu si o sa te convingi. Cartela cosmote: cu 5 euro ai 3000 minute / sms-uri in retea, 75 minute / sms-uri nationale / internationale catre anumite destinatii si 75 mb pentru internet pe mobil. Abonament cosmote. Pentru 5 euro + TVA, ai: 500 minute in retea, 500 sms-uri in retea, 500 minute Romtelecom fix, 50 minute nationale, 10 mb pentru internet pe mobil. Ce zici? Merita un abonament? :-)