| JusTPauL a întrebat:

Astazi de dimineata mi-am pierdut telefonul s9.
Estia vreo sansa sa il gasesc?
Dupa imei sau alte metode?
Nu am avut locatia activata pe el iar imediat dupa am incercat sa aplez si este inchis.

8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Depinde unde ai fost.

| gelu1970 a răspuns:

Nu il mai gasești. Suntem o nație de hoți.
Ai o șansă de 1% să ți-l inapoieze cel ce l-a gasit sau l-a furat.
Asta e marea problemă a telefoanelor Android. Se pot utiliza după ce sunt furate. Il poți bloca prin IMEI insă i se poate rescrie un imei fictiv.
Ce trebuie sa faci e sa iți pui o parolă bună la gmail.

| JusTPauL explică (pentru gelu1970):

Cum pot schimba parola de la gmail?
Am cautat pe internet dat zice ca din aplicatie se schimba parola. Daor ca nu am gasit nici unde sa scrie ceva de parola.

| gelu1970 a răspuns (pentru JusTPauL):

Te loghezi in contul tau de g.mail si in setari ai opțiunea.
Insa e bine sa ai același nr de telefon in cazul in care o sa te loghezi pe un pc. Au sa iți trimita mesaj pe nr tau de telefon.

| Raducons a răspuns:

Depinde ce om l-a gasit, daca este o persoana cumsecade te va cauta, altfel sansele sunt zero.

| teo530 a răspuns:

Dumnezeu să-l ierte. Vezi poate în zilele următoare îl găseşti la vânzare într-un amanet.

| AgentTorque a răspuns:

Unde l-ai pierdut mai exact?

| Florin_Mihai_1996_nqE9 a răspuns:

La poliție neapărat. Daca nu ai avut parola la el, snasele sunt 100% 0. Mereu parola. In orice caz, cartela nu v-a putut fi scoasa. Decât cu cheița. Așa că... politia