| DeDeDeeaSweety a întrebat:

Ati avut virusi pe telefon?

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Frank51 a răspuns:

Niciodata.

| SilentRain a răspuns:

Nu, niciodata

| NLS a răspuns:

Personal nu am avut, și am smartphone din 2011.
NU am antivirus pe telefoane.
Cunosc o persoana ce a luat niște viruși pe Android de pe un site de filme online.
Site urile xxx și cele de programe "sparte" sunt alte posibile surse de viruși.
Daca știi pe ce intri, și pe ce linkuri dai click în mailuri, scad șansele de virusare cu 98%.

| aXy99 a răspuns:

Niciodata. Si nu, nu am iphone.

| PainTech a răspuns:

Cat timp nu descarci dubiosenii de pe internet e aproape imposibil sa iei virusi ( mai ales pe iphone, dar e valabil si pentru Android ).

| Ineys a răspuns:

Nu. Telefoanele inteligente se viruseaza mai greu decat un Computer.

| Crackman a răspuns:

Am trecut pe iphone... dar cand am avut Android am prins de la reclame sau poze, linkuri etc etc etc

| Panamax a răspuns:

Am iPhone.
Deci nu.

| Iote a răspuns:

Nuuu.

| ziftode a răspuns:

Nu, dar am vazut la cineva

telefonul S8+, NU era root-at, dar era plin de reclame care incepeau fara nici o noima oricand
chiar daca era pe camera si filma
chiar daca era pe Youtube si se uita la un videocli

nu s-a rezolvat pana nu a resetat telefonul

| ForeverAlone97 a răspuns:

Da. Nu pot să spun de unde îi aveam.

| Bogdan70001 a răspuns:

Nu!
CEI care au luat virusi de la Android 6.0 in sus mai bine isi cumpara unul cu butoane

| Zaygon a răspuns:

Doar programe cu comportamente dubioase care sugeau baterie.

Daca atunci cand intri in browser iti apare vreo reclama ca ai telefonul infectat cu n-spe virusi e fake, nu iti bate capu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu si cati virusi. In contacte, prietenii falsi. Acestia sunt cei mai periculosi virusi si nici antivirus nu ii gaseste ca fiind nedoriti.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Da.
Să ai grijă la chestiile gen,, telefonul tău e virusat foarte grav trebuie să instalezi acest antivirus imediat! '', reclame de genul care îți pot apărea. Virușii sunt de fapt în antivirusul pe care ți-l cer să-l instalezi sau încercă să te fraierească să dai mesaj la un număr cu taxă.

| emy a răspuns:

Buna ziua, draga si la multi ani! happyEu, una, nu am avut asa ceva, slava Domnului! Te pup si iti doresc sa ai o zi cat mai frumoasa si un An Nou fericit alaturi de cei dragi tie! kiss

| Crsiti92134 a răspuns:

Da cati am avut.

| Alex704 a răspuns:

Nu,iei virusi doar daca nu esti atent.