| LCW a întrebat:

Pe un telefon cu Android sau iOS pot intra virusi?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar acei virusi de obicei sunt inocenti, de exemplu pot arata reclame sau sa trimita mesaje la numere cu suprataxa
Poti sa-i stergi dand un reset telefonului

| KanezuY a răspuns:

Pe iOS nu pot intra virusi deoarece acest sistem de operare este special conceput incat sa nu te virusezi.Insa pe Android poti lua!

| LCW explică (pentru KanezuY):

Multumesc mult de tot

| KanezuY a răspuns (pentru LCW):

Cu placere!

| Biggiesan a răspuns:

Pot intra, important e sa poata iesi! Poate ar fi indicat sa activezi antivirusul, sa fii precaut in timp ce accesezi diverse pagini suspecte!

| cco a răspuns:

Pe Android da, pe iOS nu(de aceea nici nu exista antivirus pe AppStore, in schimb pe Google play gasesti)