| SelenaTpu a întrebat:

Ați cumpărat telefon de la Orange prin rate?
Cum a fost procesul?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prefer sa iau cu banii in mana. Eventual cu rate in magazin. La Orange si la altii, il mai platesti de vreo doua ori pe timpul abonamentului.

| SelenaTpu explică (pentru darrio2007):

Mi se pare ok cum e la eMAG acel wallet.

| sierra1 a răspuns:

Dai un avans, restul pe factură

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plătești dublu nu merita, si plătești avansul mult dacă e scump telefonul gen iPhone 13-iphone14.
Mai bine îți cumperi un Motorola Edge 20 lite sau un Huawei p40 lite, e un telefon foarte strong la prețul lui, un mid-range exceptional, 600-700 de lei pe olx la secound. Sau un oppo reno 8 lite, chiar și 5 lite-ul e foarte ok, are un display amoled fantastic.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru DracuIa):

E slăbuț, are display-ul 720 adică un HD+ IPS care e de o calitate inferioara fiind în 2022 e cam apus, macar dacă avea display Full HD 1080x1920 sau 1080cu2300 un Full HD + cum e al meu, nici încărcare foarte rapida nu are, nu filmează 4k, în rest e un tel relativ decent, dar eu nu las lua, Huawei 40 lite e net superior, am văzut pe YouTube ca la performanta bate telefoane mult mai bine cotate, scumpe cum e Samsung a71, Samsung a51 și multe altele care sunt chiar mai bune decât A71. Îl am eu, eu am avut Samsung s10, s20, dar eu nu tin mult un tel ma plictisesc le tot schimb am o problema. Una e când ai un tel cu Amoled alta e când ai unul cu IPS care e foarte slab în comparație cu amoled-utile de pe Samsung și Oppo, mai e OLED, Dynamic Amoled 2x, LTPO2 Amoled cu 1B colours deci vezi unele telefoanele ce display-uri demențiale au? IPS deja e fumat, apus rău și cele cu 16 milioane de culori, acum sunt cu 1 miliard și Motorola Edge 20 lite are 1B și OLED
Nici a meu nu e demențial dar măcar e Full HD display-ul, se vede cât de cât dar nu se compara cu Amoled nici odată! Nu tot ce e nou e wow, eu îmi cumpărăm mereu telefoane scumpe dar am renunțat, acum îmi iau mid-range-uri. Sunt multe de enumerat dar nu știm ce vrea ea.

| SelenaTpu explică (pentru DracuIa):

Lasă-mă cu mortăciunile acestea de telefoane.
La câte aplicații folosesc eu îs dă duhul după o săptămână.
Am mai avut și după săptămâna am dat retur ca era inutilizabil

Răspuns utilizator avertizat
| SelenaTpu explică (pentru DracuIa):

Sau iau ce vreau dar cu bani jos?
Întrebam doar ca să vad dacă merită să dau 2000-3000 dintr-un foc.

| SelenaTpu explică (pentru anonim_4396):

Eu am luat cu banii jos de la eMAG un Samsung A53. E foarte bun și mi se pare, adică un Samsung din zona S cu ce vine în plus, nu aduce cu nimic prea multa valoare. Întrebam doar sa văd dacă merită așa ceva și dacă e o chestie în care aproba chestia respe tiva prin biroul de credit sau anaf. Din ce am văzut la un iPhone plătești Deva la 200-300 de lei, deci mi se pare prea mare tam tam să se ducă și acolo

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru SelenaTpu):

E foarte ok Samsung a53 happy

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Da! Am cumparat si chiar si acum platesc un telefon in rate la Orange. Totul decurge foarte repede si lin. Nici nu iti dai seama.