| Thelovelybones a întrebat:

Am nevoie de pareri despre Xioami Redmi Note 9 pro. Baterie, camera, in special. Sa specificati si daca il detineti/ati detinut pana acum un telefon de la Xiaomi si cum s-au comportat in timp.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Alive99 a răspuns:

Salut boyyy..Recomand Xiaomi,performanetele lui se concentreaza pe memorie si Grafica,fiind super tare pentru jocuri.
Daca ai nevoie de un telefon smart pentru poze, programe sofisticate etc, adica ceva de "Figuri", nu recomand Xiaomi.
Dar asta nu inseamna ca nu este bun, lol..are camera decenta, functiile sunt mega bune, doar ca este axat pentru jocuri si calitate video, audio+rezistenta.

Răspuns utilizator avertizat
| Thelovelybones explică (pentru Alive99):

Am un S9 acum si imi place mult, dar bateria e absolut oribila. Mai ales in perioada asta, cand am nevoie de el tot mai mult, trebuie incarcat de mai multe ori pe zi. La Xiaomi m-au atras bateria si camera(camera mi se pare foarte buna din ce am vazut pe ytb), dar si faptul ca nu e o marca 'basic'.

| Thelovelybones explică (pentru AlexDorinel):

Nu vreau Iphone, iar Huawei e o optiune, dar mi se pare mai interesant Xiaomi. De ce nu recomanzi? Ai ceva argumente sau doar pentru ca nu e IpHoNe?

| Alive99 a răspuns (pentru Thelovelybones):

Ahh,da..si bateria este super..cat despre camera, ti-am zis, este slaaba chiar daca are N MP