| CaRmEn62 a întrebat:

am nevoie mare de ajutor, am telefon LG e 400, pe ecrean mi-a aparut -nici o cartela sim-, dar eu am cartela in telefon, am incercat sa pun cartela in alt telefon, iar cartela merge.Cind am pus cartela inapoi in telefon, imi apare din nou nici o cartela sim si cind vreau sa deblochez imi cere parola, eu nu stiu ce sa fac, nu stiu ce parola, unde o pot gasi?
va rog mult ajutati-ma, chiar nu vreau sa-mi iau un telefon nou, toate pozele, notitele, contactele, le am in acest telefon

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi inseamnă că ai blocat telefonul, nu incerca parole aiurea, că poti arde cartela, mergi la un dealer Vodafone cu telefonul să il deblocheze, dar vezi să ai pregătiti peste 50 de lei la-tine.

| CaRmEn62 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mersi mult

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CaRmEn62):

De unde esti?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CaRmEn62):

Sarut mina, multumesc pentru funda, ai reparat telefonul? Ce a avut si cit te a costat.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai schimbat cumva cartela? E posibil ca telefonul sa fie blocat intr-o anumita retea. Depinde de unde ai luat telefonul.