| clausss16 a întrebat:

AM o cartela Orange de 7 ani. De o sapt isi piede semnalul dar azii nu mai are deloc semnal. Am fost la ORange Shop ca sa imi dea o cartela cu alcelasi numar dar mi-au cerut 40 lei. De cand am cartela nu am avut niciodata probleme cu ea si nu am cerut niciodata o cartela cu numar nou. Totusi e normal sa dau 40 lei? Eu stiam ca prima cerere e gratisstraight face....pentru raspunsuri cat mai folositoare dau funda:X

Răspuns Câştigător
| Anuzzyka2000 a răspuns:

Nu e normal, ar trebui sa ti-o dea gratis, mama si-a schimbat cartela de 3 ori ca nu mergea si avea acelasi numar si nu i-a cerut bani

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Cartela SIM PrePay se poate inlocui gratuir doar daca are o vechime mai mare de 1 an in reteaua Orange, un consum mediu anual mai mare de 40 euro si daca nu ai mai beneficiat in ultimii 2 ani de o inlocuire gratuita a cartelei SIM. Daca vrei, scrie-ne numarul tau de telefon aici http://www.orange.ro/contact/, verificam si revenim cu un raspuns.
O zi buna,
Orange Helpers