| andradapisi389 a întrebat:

Buna, am o întrebare, sunt pe cartela prepay Orange, am minute 3000 internaționale și naționale în SUA. Canada și fix... Întrebarea mea e pot suna în Germania pe nr de Germania? Cu aceste minute.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In pachetul tau ai un numar de minute pentru minute in roaming si internationale pe mobil, care se pot consuma in tot UE.
Singura "chichita" este ca, la un apel facut din Germania ti se ia cate un minut de roaming (pana in Romania) + un minut international pe mobil (sau fix) spre postul apelat din Germania (practic se iau cate doua minute).

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Dacă te referi la extraoptiunea de 6€,
cele 3000 minute sunt naționale și internaționale, dar pe fix.
Iar 300 din ele sunt folosi bile pe mobil, la fel: national și international.
Deci poți vorbi în Germania 300 minute pe luna pe mob, într o rețea nemțească, și încă 2700 minute pe un număr de fix.

Sau poți folosi apel audio/video in Skype, WhatsApp, Telegram, și nu te costa nimic în plus.
(cei 3 GB se vor consuma totuși repejor dacă exagerezi cu apelurile video, în condițiile în care te mai uiți și pe YouTube).

| Violleta2022 a răspuns:

Daca cele 3000 de minute sunt specificate doar pentru Canada si USA, bineinteles ca nu poti suna in Germania.

| andradapisi389 explică (pentru NLS):

Exact opțiunea asta o am mersi mult