| simo80 a întrebat:

Bună am o ne lămurire la un telefon dual-sim pe un sim am abonament și mai vreau să pun o cartelă prepay cu net și minute întrebarea e: cum pot folosi doar cartela în afara țării cu roming fără să fac cost suplimentar pe abonament, și dacă pot folosi aplicațiile gen Facebook și mess doar cu prepay? Mersi

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ai suficienti Mb pentru internet roaming.
Fa-ti calculul de necesar si vezi cat iti ajunge traficul de pe abonament (in roaming) iar diferenta sa ai disponibila pe cartela pre-pay.
Daca ai putin internet in roaming pe abonament, atunci cumpara pachet prepay incapator sau optiuni suplimentare doar pentru internet roaming.

Poti face economie daca cauti si folosesti hotspot-uri wi-fi gratuite (multe institutii si locuri publice au).

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Asta vb cu operatorul tau in functie de ce abonament ai, cartela poti folosi minutele doar cu anumite oferte la fel si netul atentie intr o tara din ue, poti folosi orice cu prepay Facebook, mess etc la Vodafone oferta 10 euro recomand la Orange cu 12 euro