| IanchisAlex a întrebat:

Am o problem la telefon.Cand vreau sa downloadez ceva de pe magazin play de pe wifi-ul meu nu merge... dar de pe altele functioneaza, de exemplu pe conexiunea de date sau de pe wifi-ul prietenului meu merge doar pe al meu nu merge.Va rog ajutati-ma am incercat mai multe setari la router si tot nu am reusit.Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

E posibil sa fie de la o setare care permite si altor dispozitive sa se conecteze la respectiva retea wifi. Daca este bifata acea setare, orice dispozitiv ce dispune de parola router-ului (in cazul in care acesta este securizat) poate sa downloadeze folosind internetul de la acea retea, daca casuta este debifata, doar calculatorul, sau laptopul sau primul dispozitiv care s-a conectat la acea retea wifi are dreptul sa foloseasca datele de pe acea retea. Chiar daca pe telefon iti apare ca este conectat, telefonul tot nu are permisiunea de a downloada folosind acea retea wifi.

| JustinDaniel a răspuns:

Da, e din vina conectiunei!
Daca minimu internetul tau nu e de 1 mb's pe secunda nu o sa mearga.
Ori se poate sa aibia o mica problema, si sa confunde telefonul internetu adica telefonul poate fii corupt, la internetul pe care il ai tu!

| ApusGamer03 a răspuns:

Incearca sa-si resetezi/configurezi din nou ruterul sau reseteaza telefonul