| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu internetul pe telefon prin Wi-Fi. Am descarcat un joc din Play Store iar peste ceva timp am incercat sa intru din nou, dar imi aparea Nicio conexiune. Pe Facebook, Youtube si altele merge, dar in Play Store nu. Am dat si revenire la datele din fabrica si tot degeaba. Am incercat toate metodele. Inca ceva: inainte semnalul Wi-Fi era galben, iar acum gri. Ce as putea sa fac? sad

9 răspunsuri:
| Mimzy a răspuns:

Ori aplicatia Google Play a dat eroare si trebuie dezinstalata ori ai o problema cu routerul.

| Eusebiu024 a răspuns (pentru Mimzy):

Problema cu routerul nu, pentru ca functioneaza pe alte device-uri. Cat despre erare, cum o dezinstalez? Si apoi cum o instalez inapoi? Imi arata doar dezactiveaza, nu dezinstaleaza.

| hp8510p a răspuns (pentru Eusebiu024):

E o problema la Play Store! Nu o poti dezinstala si apoi sa o instalezi.Este o problema generala...si pe tableta mea la fel facea si acum vad ca merge bine.Asteapta pana se rezolva problema

| Mimzy a răspuns (pentru Eusebiu024):

Oh,atunci nu stiu... Daca o dezinstalai nu mai erau probleme, dar asa nu stiu.

| Eusebiu024 a răspuns (pentru hp8510p):

Cat sa astept? sad

| hp8510p a răspuns (pentru Mimzy):

Aplicatii preinstalate gen Play Store nu se pot dezinstala!

| hp8510p a răspuns (pentru Eusebiu024):

Nu stiu...la mine s-a rezolvat problema dar nu in totalitate.Cateodata cand descarc ceva imi da eroare 941...mai incerc odata si merge.

| Mimzy a răspuns (pentru hp8510p):

Da,stiu,daca il cumperi cu el deja instalat nu se poate dezinstala.Insa prietena mea cea mai buna nu il avea si cand facea faze l-a dezinstalat si reinstalat si nu mai avea probleme thinking

| hp8510p a răspuns (pentru Mimzy):

Pe telefoanele cu Android Play Store vine deja instalat! Nu exista telefon care trebuie sa instalezi Play Store! Spune-mi si mie unde gasesti Play Store sa instalezi!