| Koos_Szandi_1997 a întrebat:

am o problema. mi-am luat un Nokia 6700. camera imi arata mereu standby si de cateva zile nu am semnal deloc. ce as putea face, oare cat m-ar costa?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Du-te acolo de unde l-ai luat sa ti-l dea la reparat.Banuiesc ca este in garantie.

| Koos_Szandi_1997 explică (pentru darrio2007):

L-am luat la mana a 2-a.

| darrio2007 a răspuns (pentru Koos_Szandi_1997):

Aha! De-asta cred ca l-a si vandut cel de la care l-ai luat.Fa-i o revenire la setarile din fabrica.Dar vei pierde tot ce ai instalat in el. Poze, video, aplicatii.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului, sau "hard reset" cu una din metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/nokia-6700-classic-hard-reset.html

http://www.hard-reset.com/nokia-6700-slide-hard-reset.html

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.