| Freeworld30 a întrebat:

Bună!
Am o problema pe un S10 Plus. Când efectuez un apel, îmi apare în partea dreapta, pe edge panel, o fereastra pop-up cu un număr privat care este în curs, iconița de la calendar, de la notes, un clopoțel și iconița cu microfon pe mute.
Am cautat în toate setările telefonului ca să le dezactivez, dar nu am reușit nicicum.
Chestia aceea îmi apare numai strict la fereastra aceea cu apeluri, când vreau ca să sun pe cineva.
Oare știe cineva cum se poate dezactiva chestia aceea?

Mulțumesc frumos pentru ajutor!

1 răspuns:
| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Cand apare acel numar privat incerca sa al scrii pe o hartie daca apare numarul in clar - apoi cauti in Google cu serch ce este cu acel numar. Apoi introduci numarul acela in agenda ta de numere si ai pui blocare full si la apel si la mesaje. Daca numarul nu apare in clar si apare doar unknow call - te duci in agenda de apeluri ce le-ai primit si tot ce este cu - unknow call - daca poti sa pui restrictie full este bine - daca nu stergele ca apeluri. Apoi faci un restart la telefon. Daca ai telefon cu baterie detasabila este mult mai bine - poti in timpul cat faci acel apel si cand apare acel numar sa scoti bateria - lasi 1 minut telofonul fara baterie si apesi tot ce este tasta exterioara pe telefon (asta face descarcare de memorii scam ce se pot afla in condensatoarele telefonului) - pui bateria si repornesti - daca apare din nou - faci o re-pornire a telefonului dar fara cartela SiM cu numar ce o ai. In una din aceste situatii ce ti le-am prezentat problema ce o ai trebuie sa dispara.