| L0vely a întrebat:

Am un iPhone 4 si cartela Frog. Am activata extraoptiunea Frog Enjoy dar desi dau "ON" la internet, acesta nu merge... Ce trebuie sa fac? Fundaa!

3 răspunsuri:
| kimmy7 a răspuns:

Buna :* acestia sunt pasii pe care trebuie sa ii urmezi :
Pentru configurarea serviciului WebnWalk pe telefonul dumneavastra va rugam sa urmati pasii de mai jos:
Auth type : Normal
User ID : wnw
01) Apasati butonul central si selectati [Settings] > [Connectivity] > [Network] > [Connections].
02) Raspundeti [Yes] la intrebarea: "The menu manages connection profiles...Continue?".
03) Apasati [Create].
Introduceti urmatoarele informatii:
Set name : Webnwalk
Access name : wnw
Password : wmw
Protocol : HTTP
Home URL : Leave blank
Proxy address : Ignore
Linger Time (Sec.) : 300
Advanced settings : Ignore
04) Apasati [Save].

Funda? happy

| Spl1tS3c0nd a răspuns (pentru kimmy7):

Asta nu este valabila la un iPhone. Daca vrei ajutor intra pe iphoneforum.ro si intreaba acolo.Si altii au avut aceasta prpblema.

| Tau_Rebelul_1990 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa mearga..verifica optiunea..sau setarile telefonului. daca tot nu iti merge ...intra pe apple.com si fa un upgrade la soft-ul telefonului.