| lexyy a întrebat:

am si eu un Samsung galaxy gio si as vrea sa stiu daca pot seta o melodie sa-mi sune cand primesc mesaje,stiu sa pun ca ton de apel.dar in lista aia de optiuni pe care mi-o da imi da doar sa setez ca ton de apel,dar pentru mesaje nu-i da decat melodiile telefonului, dau funda! ma depaseste chestia asta!

Răspuns Câştigător
| YoshiFan a răspuns:

Iti pui tonurile de apel pe cardul telefonului in folderul media\audio\ringtones (daca nu il ai il faci).
Cu tonurile de mesaje pui in media\audio\notifications.
Apoi intri la setari. La Ton de apel telefon ai ringtone-urile iar la Ton de apel notificare ai tonurile de mesaje/notificari. Bafta!

1 răspuns:
| MaxKiller911 a răspuns:

Nu poti.