| Gabryel79 a întrebat:

Buna, am un Allview p6 cu Android lollipop 5.1, el merge bine dar nu imi functioneaza camera, scrie cam asa cand o deschid (imposibil de conectat la camera. Asigurati-va ca inchideti alte aplicatii care pot utiliza camera sau lanterna ) ceva pareri?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda... Telefoanele de la Allview sunt pline de bug-uri. Încearcă să îl resetezi din fabrică

| AndreiMSV a răspuns:

Intră la Setări > Permisiuni > Permisiuni > Cameră Foto. Acolo ar trebui să-ți apară toate aplicațiile care au acces la cameră. QR Scanner-ul nu ține camera ocupată decât dacă e vreun bug sau rulează în backgroud. Poate ai vreun camera blocker sau spyware.

| acolosa a răspuns:

Salut!
Înainte să îi dai resetare, precum a sugerat cineva înainte, încearcă să dezinstalezi o aplicație care îți folosește camera. Am pățit ceva similar, pe un alt model de telefon din pricina unei aplicații de QR Scanner, după ce am dezinstalat aplicația și am restartat telefonul, camera a funcționat iar la fel ca înainte și nu a mai fost nevoie să revin la setările din fabrică.