| norberto94 a întrebat:

Am un Galaxy S6 si acum 2-3 zile mi-a cerut sa instalez android 6.0.1 marshmallow si mi-as dori sa revin la vechiul android cum a fost pana acum.Cum e posibil? Multumesc!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te ajută cu nimic dacă faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" - NU revine la Android-ul iniţial sad

NU ai cum să faci downgrade, se poate face doar RESOFTARE!
Deci, mergi cu telefonul la un Service pentru resoftare!

Toate cele bune!

| nobody93 a răspuns:

Fara root nu se poate face downgrade.
IAr daca faci root practic pierzi garantia telefonului.
Ai nevoie de ODin, cablu de date, cateva fisiere de pe xdata si faci foarte usor downgrade, iti sugerez sa ramai la marshmallow, iar daca vrei downgrade apeleaza la un specialist daca nu vrei sa-l omori cu totul. o zi buna

| norberto94 explică:

Am inteles...mersi mult.