| Albert20 a întrebat:

Am un Huawei P30 pro și mi-a vezit o notificare în legătură cu actualizarea telefonului. Am dat să-l actualizez dar îmi zice ca trebuie sa ma conectez la Wi-Fi. Eu nu am Wi-Fi, de ce nu îl pot actualiza prin date mobile?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai incercat si pe date mobile?

| Albert20 explică (pentru darrio2007):

Pai eram conectat la date dar nu ma lasă crying(

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Exista o setare prin care ii dai voie telefonului sa se actualizeze fara WiFi. Cauta prin setari! Daca nu, mergi la cineva care are WiFi! Era sa-ti zic sa mergi la primarie ca este posibil sa aiba WiFi gratis dar acum cu virusul asta...

| whatisthis19 a răspuns:

Nu mai da actualizare

| gelu1970 a răspuns:

Il setezi să actualizeze și cu date mobile.
Însă fii sigur că ai semnal bun. Dacă se întrerupe din lipsa datelor... poți pune telefonul pe butuci.
Ideal e să mergi la un cunoscut ce are wifi și să îl actualizezi.