| Anonim1447799 a întrebat:

Buna, am un iPhone 8 plus cumpărat de ceva timp și ma tot întrebam de ce pe spate nu am semnul acela cu CE, e scris doar iPhone, atât, am comparat telefonul cu al unei prietene și mai e ceva scris, ceva mic, dacă știți ce zic, l-am cumpărat nou de pe EMAG și a venit din țara in care a fost fabricat, am așteptat 2 săptămâni. Este din cauza ca nu e fabricat de țările Uniunii Europene?

2 răspunsuri:
| vmalex21 a răspuns:

Prietene chestia aia cu CE nu are nicio legătură cu locul unde e fabricat ci doar ca respecta anumite standarde si norme europene(în general de mediu). Iphone se fabrica in general in China si anumite modele prin Brazilia si India.

| Katte a răspuns:

Depinde, unele telefoane pot sa nu fie originale, adica na...