| EuStefan88stefan88 a întrebat:

am un iphone, primit de la cineva( nu conteaza cinehappy ). Cand l am dus la decodat - deoarece acesta ii dadu se resetare inainte sa mi l aduca, apoi l a lasat descarcat vre o cateva zile- mi s a spus ca e un iphone 4s ( cel care mi l a decodat mi a pus ios 5.1.1 ). Pana aici totul e ok.
Mai departe mi-am acutualizat ios-ul la 6 și 6.1( setari--general--actualizare...)
*** inainte de prima actualizare imi mergea siri, era toootul perfect****
Acum pot spune ca siri a disparut din meniu, m am mai interesat de pe aici de pe acolo, dar nimic. Tot ceea ce am aflat este ca exista dar nu elaughing
A...sa nu uit! Dupa resetare-decodare numele tel era : iphone4s fara sa intervina cineva.
Acum cand ma uit mai atent, observ ca acel cod de pe spatele sau este corespunzator celui al unui iphone 4, nu 4s,
Va rog ma puteti ajuta? Daca stiti cum pot rezolva cu siri, și de fapt ce iphone am.

4 răspunsuri:
| dulgherunicu a răspuns:

Ti s-a schimbat la service

| EuStefan88stefan88 explică (pentru dulgherunicu):

Poti fi putin mai clar, te rog?

| dulgherunicu a răspuns:

Cind spui "de pe spatele sau"te referi la carcasa? daca da ori ti-a dat altceva ori ti-a schimbat carcasa ceea ce e mai putin probabil.

| EuStefan88stefan88 explică (pentru dulgherunicu):

Ai dreptate, problema este ca arata ( daca te uiti mai atent) ca un iphone 4, plus seria care spune acelasi lucru, dar am avut ios 5.1.1 pe el apoi mi am pus ios 6, in mod normal( nu l am mai dus la service), iar atunci cand mi l-a adus denumirea sa era de iphone 4s și mergea siri. Acum siri parca a disparut din setari --general ---? siri. Lasand la o parte siri, eu tot nu inteleg e iphone 4 /4s?