| Hemera a întrebat:

Buna!
Am un LG G4 al carui cablu de date (original) s-a stricat.Cum nu mai conteaza, ideea e ca nu mai merge si nu gasesc nicaieri.Stie cineva un magazin online unde as putea gasi? Sau un alt cablu care sa functioneze bine cu telefonul.
De asemenea caut si un incarcator de LG G Flex2.Nu inteleg de ce au pus functie de incarcare rapida pe G4, daca incarcatorul nu e de acest tip.Si am mare, mare nevoie de el.

A da, o mare si frumoasa funda pentru cine ma ajuta sa-mi incarc telefonul cat mai repede big grin
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Ykuzo a răspuns:

Dețin același dispozitiv ca al tău. Merge folosit orice cablu micro-usb. Îți recomand totuși să îți iei unul de calitate.
Încărcătorul original de LG G4 nu vine cu Quick-Charge deși device-ul suportă Qualcomm Quick Charge 2.0
Am folosit un încărcător original de Samsung Galaxy S7 edge ca să încarc LG-ul meu dar nu am văzut să se încarce mai rapid deși acel încărcător suportă Fast-Charge.