| Floreenofficial a întrebat:

Am un mobil Allview A4 Duo, iar de la o vreme imi merge doar net-ul wireless.O fi din cauza ca am router wireless pe care il folosesc in apartament? Cand ma duc undeva nu mai merge internetul chiar daca am MB decat daca gasesc wireless.Ce sa fac sa mearga si netul cu MB cand sunt undeva unde nu am router? Ca mergea anul trecut...Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| biancabatausa a răspuns:

Deci uite cum poti incerca! te duci la setari si dai la "creati o copie de rezerva si resetati telefonul " (trebuie sa iti arate o sageata rotunda si dai la resetarea telefonului din fabrica.dar ai grija ca iti sterge toate jocurile dar til face ca nou... funda

| fratep a răspuns:

Uite ce trebuie sa faci:deci, intri la setari settings si ila wi-fi I acolo de eliminarea retelei respective o anulezi si apoi te reconectezi. Sper ca merge la telu meu merge de minune se mai blocheaza din candnmin cand dar nu e nimic. Funda?