| Voica_Maria_1997 a întrebat:

Buna Am un Nokia 5230 si vrea sa iau niste teme de pe net..Am descarcat temele si acum le trimit in telefon prin USB. Unde le gaseasc(temele) in telefon?
Va rog ajutati-ma,

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Le copiezi ( trimiţi ) DIRECT în folderul cu teme.

Toate cele bune.

| Voica_Maria_1997 explică (pentru bursuc001):

Asa si fac dar nu le gasesc, dar nu exista folder cu teme..Nu stiu ce sa fac.

| bursuc001 a răspuns (pentru Voica_Maria_1997):

Ai instalat pe Pc aplicaţia Nokia Suite PC?

Dacă NU, atunci s-o descarci de la linkul oficial :
http://www.nokia.com/ro-ro/suport/produs/5230/

Aceasta te ajută la sincronizarea telefonului cu Pc-ul ( muzică, foto/video, aplicaţii, etc. ).

Eventual, pentru detalii suplimentare despre conexiunea USB vezi pag. 123 a Ghidului de utilizare ( pe care-l poţi descărca ) de la linkul :
http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_5230_UG_ro.pdf

Conectezi telefonul în "Memorie de masă" şi accesezi fişierele respective.
Anterior îţi faci un folder intitulat "Teme" şi copiezi ( cu copy & paste ) acele teme în folderul respectiv.

O seară plăcută.

| Voica_Maria_1997 explică (pentru bursuc001):

Unde fac folderul? pe telefon?

| EdwwBigM a răspuns:

Ei bine, daca le trimiti in telefon prin USB ai posibilitatea de-a alege unde sa le pui, cel mai bine faci un folder si acolo vei gasi temelehappy

| Voica_Maria_1997 explică (pentru EdwwBigM):

Unde creez folderul ca pe telefon nu merge.iar pe calculator...nu imi apare pe telefon.