| Xoxo520 a întrebat:

Am un Nokia Lumia 520 si acum cateva minute am intrat pe un site care avea virusi. Am primit o avertizare prin care mi se spunea ca telefonul a fost infectat cu virusi, avertizarea fiind primita de la Microsoft. Mi-am instalat antivirusul Avast si nu stiu cum sa-l folosesc ca sa scap de virusi. VA ROG AJUTATI-MA! dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Nu e niciun virus, aici. Cred.
Ele sunt doar reclame personalizate automat in funcite de device, cu numele telefonului ca sa te sperie. Din moment ce nu ai antivirus in telefon nu are de unde sa stie ca ai tu virus. e doar o reclama sa te faca sa descarci un, aparent, antivirus. Nu trebuie sa pui botul imediat, ci sa analizezi situatia.
Oricum termenul de virus pe Windows Phone e greu de imaginat.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Vezi ca site-urile astea sunt de fapt virusi. Te avertizeaza ca ai virusi folsind nume ca Microsoft, Google, AVG etc. dar te pun sa descarci o aplicatie minune care ea in sine e un virus.

Daca nu aveai nici un antivirus instalat de unde stia ca te-ai virusat?