| RAY a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Grand Prime și s-a blocat. Când al deschid in colțul din stânga sus apare un mesaj " Custom binary blocked by FAP Lock" ce pot să-i fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai încercat să instalezi ceva custom firmware înainte să dezactivezi FRP (nu FAP... )
Ia și instalează firmware original cu Odin sau Kies sau ceva, găsești pe net, pe YT, te descurci tu...

| Drsss a răspuns:

Salut, urmareste acest tutorial : https://www.youtube.com/watch?v=VdAhu45UPsU

| NCristian a răspuns:

Mergi la un service pentru mobile, dacă telefonul nu mai este în garanție. Dar vezi să fie un service cât de cât ok. Și nu-ţi lăsa telefonul fără să primești o foaie care să justifice cum că l-ai lăsat la ei pentru reparații și pe care să scrie prețul raparatiilor. Baftă, sper să rezolvi problema.