| Ruxandraaaaaa a întrebat:

Buna! Am un Samsung S9, mi s-a descarcat bateria și mi s-a închis. În momentul în care am băgat mufa de la incarcator, mi-a apărut un triunghi galben cu semnul exclamării pe el. Iar în partea de jos, deasupra pictogramei cu încărcătorul, îmi apare o picatura de apa albastra. Telefonul vibreaza de când l-am pus la încărcat. De la ce poate fi? Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Moisture detected" adica umiditate detectata la portul de incarcare. O problema foarte prezenta si cunoscuta aparent.
Poti incerca solutiile din ghidul de mai jos. Daca ai un incarcator wireless s-ar putea sa scapi de problema.
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=KKbmPHB2pkQ

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scurt? De cand il ai?

| TLF92 a răspuns:

Am patit ceva asemenator la un A50 -> service direct cat il mai ai in garantie

| Ruxandraaaaaa explică (pentru anonim_4396):

De la ce sa facă scurt? În apa nu l-am scăpat. Îl am din martie

| Ruxandraaaaaa explică (pentru TLF92):

Si care era problema?

| TLF92 a răspuns (pentru Ruxandraaaaaa):

Numai retin, el imi arata cand il bagam la incarcat ca e conectat la o sursa de curent, din ce mi-a zis ala de la service a fost ceva legat de procesor

| TLF92 a răspuns:

E logic ca daca iti vibreaza ia curent si nu are legatura cu bateria, este mai mult ca sigur de la componente interne ceva e ars la el, du-l la un service daca il ai in garantie

| Ruxandraaaaaa explică (pentru TLF92):

S-a descarcat de tot ca nu mai avea baterie. Nu este nimic ars, am reușit sa îl aprind și se incarca.