| Bianca_Raluca_1995 a întrebat:

am un telefon Nokia Asha 200 si am uitat codul de deblocare a tastaturii.Ma poate ajuta cineva va rog urgent?

1 răspuns:
| Gsm_Ovidiu_1987 a răspuns:

Va trebui sa dai un hard reset, asta insemnand sa pierzi toate datele si setarile de pe telefon.Ce trebuie sa faci:
1.Stinge telefonul
2. Tine apasat simultan pe tastele "*", "3" si "Apelare(tasta verde)
3.In timp ce tii apasat pe cele 3 butoane porneste telefonul cu tasta "Pornire/Rosu) si nu elibera nici unul din cele 4 butoane pana la aparitia logo-ului Nokia pe ecran.
ATENTIE! Ma repet, prin metoda de mai sus se vor pierde toate datele si setarile, va reveni la starea initiala din fabrica ca nou.
Pentru alte nelamuriri si probleme ma poti gasi si pe FB, Ovidiu GSM.
O zi buna!