| NSHFY a întrebat:

Am un telefon Vodafone 555 blue si am si MB si cu toate astea nu imi merge netul.Am dat si "Factory reset" si tot nu merge.Imi zice "Unable to connect.Please review your network settings." Ce trebuie sa fac? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Operatorul de telefonie mobila ofera asistenta online, prin sms sau la relatii clienti despre configurarea internetului pe mobil. De obicei aceste setari sunt automate, tu doar trebuie sa le soliciti. Intra de pe un pc sau laptop pe pagina de net a operatorului si cauta informatii despre internet si cum il poti activa pe telefonul tau. Ar trebui sa fie suficient sa indici modelul dispozitivului tau si numarul de telefon pentru ca setarile sa fie rezolvate. Configurarea manuala e anevoioasa si poate crea multe probleme.