| Ruben_Tomulet_1994 a întrebat:

Buna,
Am un telefon Xiaomi Redmi 9T și nu știu cum să dezactivez iconitele de la aparatul foto și încă ce mai e acolo.
Sunt pe ecranul de blocare de jos din colt.
Dacă mă poate ajuta cineva.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

OFFtopic @mirel: Poti sterge (dezinstala) aplicatia foto daca vrei, nu doar pictograma de pe ecran.
Eu am dezinstalat-o si folosesc ceva mult mai bun: GCam de la Google.

ONtopic: notificarile le poti scoate de pe ecranul de blocare, insa Camera nu.
Daca doresti sa elimini notificarile, intra la
Settings - Notifications - in stanga sus ai Lockscreen - Format (in partea de sus) - don't show Lock Screen Notifications

Sau alegi din lista de jos doar ce doresti sa afiseze.

La pictograma Camera nu poti renunta.
Ce alte aplicatii ziceai ca ai pe ecranul de blocare?
Eu doar Camera am, atat.

| Ruben_Tomulet_1994 explică (pentru NLS):

Inca ceva in colțul de jos dreapta un cerculeț nu știu ce înseamnă

| Mirel4412 a răspuns:

Cum adica sa dezactivezi iconitele de la camera foto? Camera foto are decat o iconita, pe care nu o poti sterge, decat muta