| Elena_6387 a întrebat:

am un telefon Xperia M2, nu pot sa il folosesc pentru ca mi-a blocat fetita modelul de deblocare iar mail-ul nu merge, il folosesc zilnic la google dar pe telefon nu merge, credeti ca pot sa ii fac vreo ceva, nu stiu cum se aduce la setarile din fabrica, daca il duc la un service poate sa ii faca vreo ceva? Multumesc frumos.

5 răspunsuri:
| apkion a răspuns:

Apasa pe
vulume up-power simultan si dai wipe cache apoi wipe data si gata

| Elena_6387 explică (pentru apkion):

Cand tin apasat pe amebele in acelasi timp, mi se deschide telefonul normal, totusi in service mi-l poate face?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hardreset.info/devices/sony/sony-xperia-m2-dual-d2302/

http://www.hard-reset.org/......ard-reset/

http://mobilehardreset.com/......ny-xperia/

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| Elena_6387 explică (pentru bursuc001):

Buna, am rezolvat problema cu modelul de deblocare insa nu pot sa il decodez, cica e blocat contorul, se mai poate face ceva? Daca il duc la un service pentru resoftare o sa il pot debloca?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Elena_6387):

Este blocat contorul deoarece s-au efectuat prea multe încercări de coduri INCORECTE sad
În acest caz, nu prea mai ai ce face decât să-l duci la Service pentru resoftare...

O zi frumoasă.