| Axmtint a întrebat:

Buna!
Am un Vodafone Smart 4 Turbo care nu se mai aprinde. Il conectez la incarcator si imi afiseaza doar logo-ul "android" l-am lasat o noapte intreaga la incarcat dar nu se mai aprinde.
Ce ii pot face?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosește varianta 2 de aici: http://www.hard-reset.mobi/vodafone-smart-4-turbo-hard-reset/#

| ioanoanea15 a răspuns:

Parerea mea este ca nu il poti porni decat reinstaland softul. Sa iti explic pe scurt cum se efectueaza acest proces. Trebuie in primul rand sa descarci pe pc un program cu care sa flashuiesti(scrii noul soft) softul, si driverere necesare pentru a putea fi detectat telefonul de calculator. Bun acestea sunt instrumentele cu care vei reinstala softul, acum ai nevoie de soft(androd) acesta il descarci de pe net tastand asa: modelul telefonului download kdz sau stock firmwear. Dupa ce se descarca si softul il dezarhivezi si ii dai copy si paste in programul cu care il flashuiesti, dupa care i dai cse flash. Acuma ti se va deschide obalta fereastra. Acum trebuie sa pornesti telefonul in download mode si il conectezi la pc cu cablul usb iar calculatorul il va vedea. Acum trebuie sa ii dai start si flashui noul soft. Dupa terminare telefonul va porni si va fi ca nou. Inca ceva daca ai garantie mai bine nu incerca, s-ar putea sa iti fie anulata, asa ca mai bine mergi in service

| xalex96x a răspuns:

Am mai vazut aceeasi problema la un prieten. Parerea mea este ca problema ar putea fi de la android acesta refuzand sa mai porneasca, probabil din cauza unui virus sau ceva. Cineva care cunoaste bine sistemul poate incerca sa conecteze telefonul la laptop si sa se uite prin patch-uri si driver-e pana gaseste problema si o indeparteaza totusi recomand sa il duci la reparat deoarece este mai sigur.

| cipimoga a răspuns:

Bună dimineața ai încercat sa îl duci la reparat sa vezi ce are ☺

| manuela86 a răspuns:

Este dus displayul.du-l la verificat.