| Niicole a întrebat:

Buna!
Am vazut mai multe magazine GSM prin oras, mall. Stiu ca vand telefoane la preturi mult mai mici decat in magazine. Si as avea cateva intrebari:

1.Telefoanele sunt noi?
2.Au garanzie?
3.Sunt replica?
4.A-ti cumparat vreun telefon de la ei?

1 răspuns:
| Mario1999 a răspuns:

Salut!
1. Da, telefoanele de la magazinele GSM sunt noi. Poti verifica asta vazand ca telefoanele sunt sigilate.
2. Din cate stiu eu, nu au garantie, sau cel putin de obicei nu au. Acesta ar putea fi marele minus cand cumperi un telefon de la ei.
3. Telefoanele nu sunt replica. Totusi, daca ar fi un magazin GSM care sa vanda telefoane replica, te-ai putea uita si tu la ele si ti-ai da seama imediat cum sunt.
4. Aici depinde de fiecare, in functie de ce valoare are garantia pentru tine, ea fiind singurul minus dupa cum am mai spus.