| Ishaelena a întrebat:

Bună! Am vrut sa intru pe aplicația de la unicredit, mobile banking și mi-a apărut un mesaj de avertizare precum ca telefonul meu ar fi rootat. Eu nu știu sa fi făcut asa ceva, nici nu știam ce inseamna asta pana ce nu am cautat pe internet. Mi-am dezinstalat aplicația și am instalat-o iar, sa vad dacă imi mai apare mesajul ala și nu mi-a mai apărut. Îmi puteți spune cum pot sa-mi dau seama daca mi-e rootat telefonul? Am înțeles ca bt pay nu poate fi descarcat pe un telefon rootat și am încercat sa-l descarc și merge, nu-mi da niciun avertisment de genul. Și am dat și la starea telefonului și îmi apare " oficial". Ce se întâmplă, de ce mi-a apărut mesajul ala?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Mai gresesc ai aplicațiile, ca tot de oameni is facute.

| anonimg a răspuns:

Nu ne-ai spus dacă telefonul este la mâna a doua sau l-ai luat de nou din magazin.
Eu aș salva fotografiile în Google foto și apoi aș formata telefonul.
Dar dacă ști că telefonul este luat nou, atunci cei de la UniCredit au plătit un amator să le facă aplicația. Înainte de a șterge aplicația poți să lași un comentariu cu problema ta. Comentariul va rămâne chiar și după ce vei șterge/dezinstala aplicația.

Răspuns utilizator avertizat
| Ishaelena explică (pentru anonimg):

Telefonul este nou, cumpărat de la eMAG. Nu este resigilat.