| deliadelia17 a întrebat:

As dori sa imi cumpar Lg optimus l5, dar inca nu stiu prea multe despre el, voi I'll aveti, cat este de mare? Unde I'll pot gasi la un pret rezonabil? Ce aplicatiii merg pe el? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Buna!
Ce sa spun despre el..personal nu l-am avut, dar am pus mana pe el.
Il gasesti NOU in magazine (la liber, fara abonament) de la 600Ron - Dar sunt magazine din acelea...necunoscute, nu stiu cata incredere as avea in ei :)
Telefonul..pentru pretul lui ofera un ecran mare, sistem de operare bun si performante. aproape decente.
Asta e problema cu el. Aceasta serie de telefoane a fost facuta pentru cei care vor un ecran mare, performante decente si design frumos la un pret mic. Dar acest L5 are doar..ecran mare! Plus ca are o rezolutie mica, ceea ce te va enerva destul de mult.
Deci ti-am spus, este un telefon bun pentru pret, dar daca as fi eu in pozitia de a-l cumpara..nu stiu, e pur si simplu performanta joasa care ma opreste, stii?
Daca ar fi sa iti recomand alte telefoane, ar fi mai scumpe, dar poti sa te uiti si la acestea :
Optimus Black - Este mai vechi, dar rupe majoritatea telefoanelor la pretul lui. - 725Ron
Optimus L7 - Performante putiiiiin mai scazute decat la Black, dar ecran mai mare.-750Ron
Dar prefer sa iti fac o comparatie cu L7, pentru ca | cred ca iti place mai mult. Dupa nume iti dai seama ca L7 este clar mai bun, dar imi place la el faptul ca..este ca un L5, doar ca nu mai are dezavantajele lui..rezolutia, performanta.
Avantaje L5:
Dimensiuni -La o fata s-ar putea sa conteze
Pret

cam atatea au fost :))
Avantaje L7 :
+Ecran (4.3" vs 4")
+Rezolutie (217PPI vs 144PPI)
+Corning Gorilla Glass (Ecranul se zgarie foarte greu)
+Dolby mobile sound enhancement (se aude mai bine, probabil)
+Viteza Internet (21. 1Mbps vs 7. 2Mbps)
+Camera
+Camera Frontala (L5 nu are)
+Procesor (1Ghz Cortex-A5 vs 800Mhz Cortex-A5)
Si mai e un lucru. Optimus L5 are ca sistem de operare Android v4.0 ICS - Acest OS nu este facut pentru performante atat de proaste..Deabea L7 poate sa il tina!
Iti recomand sa iei L7 daca vrei sa mai dai inca 150Ron, dar eu zic ca merita, plus ca arata bine!
Comparatie
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4571&idPhone2=4565
Daca mai ai nelamuriri, trimite mesaj!
Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Pentru pretul lui se potriveste

| 2good4you a răspuns:

Iati mai bine un xperia j sau lumia 610 LG nu a fost niciodata bun si cu performante bune printre alte branduri, LG este bun doar de telefoane simple de 80 ron