| Alinuca1299 a întrebat:

Buna!
As vrea sa imi iau un telefon si am vazut oferta la telefonul Alcatel OT 991
Ce parere aveti despre el? Merita sa il iau?

1 răspuns:
| TAzOVsKY a răspuns:

Presupun ca te referi la cel disponibil la Orange
Nu, nu este bun
Eu ti-as recomanda sa-ti cumperi LG optimus net, tot de la Orange
Desi au procesoarele la aceeasi putere, cel de pe LG este mult mai nou
Alcatel-ul are el un ecran mai mare (4.0" vs 3.2") dar are aceeasi rezolutie dar mai putini ppi adica o sa ti se vada patratos pe el
LG-ul are si mai multi RAM-i (512 vs 256)
Camera este tot de 3.2 la ambele doar ca, alcatelul are blitz iar LG-ul nu, dar LG-ul are autofocus si filmeaza la o rezolutie mult mai mare decat acel Alcatel.
In ultimul rand, LG-ul optimus net are aceeasi baterie dar dureaza mai mult bateria si ESTE MULT MAI IEFTIN si ti-l poti lua la un abonament mai mic

Deci alcatelul acela nu este foarte bun, in schimb iti recomand sa-ti cumperi LG optimus net
happy O zi frumoasă!